Başlangıç Notu

Merhaba,

Cinsel gelişim dinamiklerine bağlı olarak okul ortamında yaşanan olaylar ve kimi zaman da öğrencilerin sorunları, psikolojik danışmanları ve rehberlik uzmanlarını bu konuda daha donanımlı olmaya ve destek arayışına yöneltmiştir. Bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla TAPV, 2010 yılından bu yana Rehberlik Araştırma Merkezleri (RAM) işbirliğinde psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin katıldığı, çocuk ve ergenlerin cinsel gelişim süreçlerini desteklemeyi amaçlayan Cinsel Eğitim ve Danışmanlık Çalıştayları düzenlemektedir.

Pandemi ile başlayan yeni süreçte, psikolojik danışmanların çalışmalarını uzaktan da olsa desteklemeye devam etmek için, bugüne değin edindiğimiz birikimi ergengelisimi.org sitesine taşımak kaçınılmaz oldu. Hazırlanan bu bölüm, psikolojik danışmanların kapsamlı cinsel eğitim ve danışmanlık konusunda ihtiyaç duyacakları temel bilgilerin yanı sıra, ortaokul ve lise kademesiyle uygulanabilecek örnek eğitim modüllerinden oluşmaktadır. Ayrıca TAPV Akademi’de yer alan destekleyici içeriklere de buradan ulaşabileceksiniz.

Üyelik kaydı yaparak ulaşabileceğiniz bu bölümün tüm psikolojik danışmanlara açık olduğunu, geliştirmeye devam ettiğimizi ve sizlerin önerileri ile de güncellemelere devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Çalışmalarınızda güçlendirici olması ve deneyim paylaşımlarınızı bizlere iletmeniz dileği ile…