İçeriği Görüntüle
Arama

Ergen sağlığı ve ergenlerin gelişim süreçlerinin desteklenmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamasında, 20 Ekim 2021, saat 18:00-19:00 arası çevrimiçi ortamda gerçekleştirdiğimiz “Ergen Gelişimi Sohbetleri”nin konusu “Ergenlik Sürecinde Akran Etkisi” idi.

Neslihan (Güney) Karaman
Neslihan (Güney) Karaman, Ankara Üniversitesi, Eğitim Psikolojisi yüksek lisans programından 2002, aynı programın doktora programından 2007 yılında mezun oldu. 2019 Tubitak Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile, ABD/ Kentucky Üniversitesi Aile Bilimleri bölümünde, altı ay boyunca misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 2014 yılında Eğitim Psikolojisi alanında Doçent ünvanını aldı. Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakütesi, Eğitim Psikolojisi Anabilim Dalı’nda doçent olarak görev yapmaktadır.

Yurt içi ve yurt dışı çeşitli proje ve dergi hakemlikleri ile çok sayıda bilimsel yayınları ve bildirileri bulunmaktadır. Çocuk ve ergen gelişimi başta olmak üzere, riskli / sorunlu davranışlar, cinsel gelişim, duygusal ve davranışsal bozukluklar, kültürler arası araştırmalar ve aile ilişkileri üzerine odaklanan birçok makale yayınladı. Araştırma ilgi alanları, sosyal bağlamda gelişim (aile ve kültürel farklılıklar), cinsel gelişim ve cinsel eğitim ve çocuk ve ergen gelişimine odaklanan gelişimsel psikopatolojidir.

Bilgi Notu Görüntüle Özet Sunumu Görüntüle