İçeriği Görüntüle
Arama

Ergen sağlığı ve ergenlerin gelişim süreçlerinin desteklenmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamasında,
11 Kasım 2021, Perşembe saat 17:00-18:30 arası çevrimiçi ortamda gerçekleştirdiğimiz “Ergen Gelişimi Sohbetleri”nin konusu “Okullar ve Çocuk Koruma Politikaları” idi.

Bilgi Notu Görüntüle Özet Sunumu Görüntüle

Seda Akço Bilen: 1989 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını İstanbul Barosu’nda yaptı. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü’nde tamamladı. 1990 yılından itibaren ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çocuk hakları alanında çalışmalar yürüttü. 2010 yılında Bürge Akbulut ile birlikte Hümanist Büro’yu kurdu.

Bürge Akbulut: 1998 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ‘kamu ve uluslararası ilişkiler’ alanında A.B.D Pittsburgh Üniversitesi’nde tamamladı. 2003 yılına kadar aynı üniversitede ‘uluslararası politik ekonomi ve sosyal kalkınma’ konularında doktora çalışmalarını sürdürdü. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde misafir akademisyen olarak ‘küresel yönetişim ve uluslararası kalkınma’ konusunda ders verdi. 2004-2010 yılları arasında UNICEF Türkiye Ofisi’nde çocuk koruma programı sorumlusu olarak çalıştı. 2010 yılında Seda Akço Bilen ile birlikte Hümanist Büro’yu kurdu.

Kapat