İçeriği Görüntüle
Arama

Merhabalar,

2023/2024 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine güzel bir başlangıç yaptığınızı umuyoruz.

“Ortaokul Kademesinde Çalışan Okul Psikolojik Danışmanlar için Cinsel Sağlık Eğitimi Programı Uygulayıcı Eğitimi”nin 5.sini düzenleyeceğimiz bilgisini vermek istedik.

27, 28, 29 Şubat, 1 Mart 2024 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimiz bu eğitimin genel amacı, ortaokul kademesinde görev yapan okul psikolojik danışmanlarının mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik olarak Cinsel Sağlık Eğitimi Programını (CSEP) tanıtmak ve katılımcıları bu programı çalışmalarına katmaları ve uygulamaları için hazırlamak. Bu eğitime katılan ve tamamlayan kişiler yüz yüze ve uzaktan olmak üzere altı Dijital CSEP modülünü uygulayabilecekler (Bedenimizi Tanıyoruz, Değişen Bedenim, Özel Alan ve Sınırlar, Toplumsal Cinsiyet, Cinsellik ile İlgili Doğrular ve Yanlışlar, Dört Başlıkla Cinsellik). Katılımcı olarak belirlenen kişiler; 4 gün, 20 saatlik bir eğitime katılacak ve eğitim sonunda TAPV Akademi üyeliği ile öğrencilere cinsel sağlık eğitimi verirken gerekli olabilecek materyallere, bilgi notlarına, öğrencilere uygulanacak test ve değerlendirme sorularına ulaşacak.

Amacımız, cinsel sağlık eğitiminin özel okullarda ve devlet okullarında görev yapan psikolojik danışmanların da verebileceği bir eğitim haline gelmesini sağlayarak daha ulaşılabilir ve sürdürülebilir eğitim fırsatı sağlayabilmek.

Özetle;

  • Ortaokul kademesinde görev yapan bir okul psikolojik danışmanıysanız veya ergenlerle çalışan bir uzmansanız,
  • Okulunuzda/kurumunuzda cinsel sağlık eğitimini sürekli ve düzenli bir şekilde sağlanmasının öneminin farkındaysanız,
  • 27, 28, 29 Şubat, 1 Mart; saat 10.00-14.00 tarihleri ve saatler sizin için uygunsa,
  • Okulunuzda cinsel sağlık eğitimi uygulayabileceğinizi ve uygulama sonrasında bilimsel veriler elde edebilmek ve çalışmaya katkı sağlayabilmek için TAPV ile iletişimi sürdürebileceğinizi düşünüyorsanız,

Başvuru formunu buradan doldurabilirsiniz!

Cinsel Sağlık Eğitimi Programı Uygulayıcı Eğitimi Kayıt Formu

Daha önce eğitimi tamamlayıp okullarda uygulama fırsatı yaratan iki arkadaşımızın haberlerine de buradan ve buradan erişerek fikir edinebilirsiniz.

Ayrıca eğitime başvuru yapın veya yapmayın TAPV Akademi üzerinden okul psikolojik danışmanlarına ve öğretmenlere açık eğitimlerimize erişebilirsiniz;

Not: (Eğitim ücretsizdir ve Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Formu dolduranların e-postalarını kontrol etmeleri, eğitime kabul edilmeleri halinde gelen e-postayı en geç 26 Şubat’a kadar cevaplamaları gerekmektedir.)

Sevgilerimizle,
Şenay&Asuman

Kapat