İçeriği Görüntüle
Arama

Ergen Gelişimi Uygulama Modülleri

Başlangıç Notu

Merhaba,

Cinsel gelişim dinamiklerine bağlı olarak okul ortamında yaşanan olaylar ve kimi zaman da öğrencilerin sorunları, psikolojik danışmanlar ve öğretmenleri bu konuda daha donanımlı olmaya ve destek arayışına yöneltmiştir. Bu ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla TAPV, 2010 yılından bu yana Rehberlik Araştırma Merkezleri (RAM) işbirliğinde psikolojik danışman ve öğretmenlerin katıldığı, çocuk ve ergenlerin cinsel gelişim süreçlerini desteklemeyi amaçlayan Cinsellik Eğitimi ve Danışmanlık Atölyeleri düzenlemektedir.

Pandemi ile başlayan süreçte, psikolojik danışmanların ve öğretmenlerin çalışmalarını uzaktan da olsa desteklemeye devam etmek için, bugüne değin edindiğimiz birikimi ergengelisimi.org sitesine taşımak kaçınılmaz oldu. Hazırlanan bu bölüm, psikolojik danışmanların ve öğretmenlerin   kapsamlı cinsellik eğitim ve danışmanlık konusunda ihtiyaç duyacakları temel bilgilerin yanı sıra, ortaokul ve lise kademesiyle uygulanabilecek örnek eğitim modüllerinden oluşmaktadır. Ayrıca TAPV Akademi’de yer alan destekleyici içeriklere de buradan ulaşabileceksiniz.

Üyelik kaydı yaparak ulaşabileceğiniz bu bölümün tüm psikolojik danışmanlara ve öğretmenlere açık olduğunu, geliştirmeye devam ettiğimizi ve sizlerin önerileri ile de güncellemelere devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Çalışmalarınızda güçlendirici olması ve deneyimlerinizi bizlere iletmeniz dileği ile…

Hemen Kayıt Olun
Kapat